Spolupráce s rodiči ve Sluníčkové třídě

Po vydařené předvánoční besídce se ve Sluníčkové třídě konaly dílny s rodiči. Děti měly možnost zasednout ke stolečkům s předlohami nejrůznějších zimních motivů k tvoření.

U prvního stolečku se na ně smály voňavé pomeranče, které doslova vybízely k ozdobení. Stačilo jen ovázat stuhou, nahoře udělat mašli, připíchnout pár hřebíčků se smrkovou větvičkou pro zvýraznění vůně a ozdoby byly hned na světě.

Nezapomněli jsme ani na čerty, kteří nás před nedávnem navštívili a ani na Mikuláše, tomu jsme dolepili sněhově bílé vousy sahající skoro až na zem.

Další nabídkou pro děti byl barevný zvoneček s čokoládovým penízkem uvnitř.

Nejlákavějším se však stala výroba ježka z jablka, kterému děti připichovaly bodlinky s nejrůznějšími laskominami, jako jsou hrozinky a gumoví medvídci. Ježečkům to náramně slušelo! A děti? Ty měly přeplněná bříška, jak tajně ochutnávaly.

Všem to šlo pěkně od ruky. Nakonec si děti své výrobky odnesly domů, aby měly přes svátky příjemnou vzpomínku na jejich Sluníčkovou školičku.