Před nástupem do MŠ

Maminko, tatínku, abych zvládl nástup do školky, pomozte mi zvládnout toto DESATERO:

1. Naučte mě dodržovat správný denní režim, tj. pravidelnou dobu spánku, jídla a hry.

2. Naučte mě, abych sám uměl jíst a pít z hrnečku, láhve s dudlíkem jsou pro miminka. Nedávejte mi mixované jídlo, mám zoubky a umím už kousat sám. Naučte mě u jídla sedět v klidu a nenechte mě s jídlem pobíhat po místnosti.

3. Ve školce pijeme jen z hrnečků a jíme lžící.

4. Nevozte mě stále jen v kočárku, protože pak nejsem zvyklý chodit a špatně zvládám vycházky.

5. Naučte mě smrkat a správně používat kapesník.

6. Naučte mě správným hygienickým návykům.

7. Do školky mi kupte nazouvací bačkorky, ne na tkaničku (výjimku tvoří doporučená zdravotní obuv od lékaře) a už vůbec mi nedávejte pantofle, nemohu si v nich bezpečně hrát, běhat ani cvičit.

8. Lépe se budu cítit ve volném oblečení na gumu v pase, než v těsných riflích se zipem a kovovými knoflíky. Na pobyt venku potřebuji oblečení, které si mohu umazat, jdu si totiž s kamarády hrát a běhat na louku.

9. Když chci slavit s ostatními kamarády své narozeniny, nebo svátek, dávejte mi pro ně měkké želatinové bonbóny, nikoliv tvrdé cucavé, které jsou pro nás nebezpečné. Žvýkačky do školky také nepatří.

10. Nenechte mě do školky nosit řetízky, prstýnky, náramky a jiné nebezpečné předměty. Na spinkání a na hraní mi stačí plyšáček, kterého si mohu s sebou vzít.

11. V době chladného počasí mi dávejte na ruce rukavice palčáky, prstové rukavičky si vezmu, až si je budu umět navléci sám.

Pomůžete-li mi zvládnout alespoň toto desatero, bude můj vstup do školky jednodušší, budu se cítit lépe, protože jsem tak šikovný.